Anvil Game Studios

Author Topic: Wspólne granie  (Read 2376 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
  • Faction: French Empire
  • Nick: Rivet
Re: Wspólne granie
« Reply #15 on: September 20, 2017, 09:06:05 pm »
Tak to wszystko są kwestie do obgadania na tsie. Po przemyśleniach uważam, że nie warto zbierać się szybciej niż miesiąc po premierze gry, bowiem wiele może się po tym czasie zmienić. Do tego trzeba sobie dać czas na ogranie gierki.
« Last Edit: September 20, 2017, 09:10:31 pm by Rivet »

Offline Sharpshooter

• Able Seaman
  • *
  • Nick: Sharpshooter
« Reply #16 on: September 21, 2017, 08:03:09 pm »
Gra wyszła, to widzimy się na serverach :P

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #17 on: November 11, 2017, 03:03:16 pm »
ta gra jest nudna :I

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Standing Officer
  • *
  • Second Lieutenant, 3. Pułk Piechoty XW
  • Nick: Wiking
« Reply #18 on: November 20, 2017, 02:06:06 pm »
Przecież to beta. Trochę wyrozumiałości ;) W głowach 3pp kreuje się właśnie pewien pomysł, dopracujemy go i jeśli przejdzie, złożymy Wam pewną propozycję. Pozdrawiam  8)

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #19 on: November 20, 2017, 05:31:16 pm »
0 wyrozumiałości. Albo się napierdziela patche co 2 tygodnie jak w fabryce albo wegetacja i czekamy na badziewlorda.

Offline beton

• Petty Officer
  • *
  • Beton - Concrete from Poland
  • Nick: Beton
« Reply #20 on: November 21, 2017, 05:37:47 pm »
Nikt nikogo nie zmusza do gry, jak komuś się podoba aktualny stan Holdfasta to gra z przyjemnością, jak mu się nie podoba to cóż...albo przeboleje okres do czasu aż gra wyjdzie z bety, albo przestanie grać :P
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

"Amor patriae, nostra lex"

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #21 on: November 21, 2017, 06:17:54 pm »
Nikt nikogo nie zmusza do gry, jak komuś się podoba aktualny stan Holdfasta to gra z przyjemnością, jak mu się nie podoba to cóż...albo przeboleje okres do czasu aż gra wyjdzie z bety, albo przestanie grać :P

Lubię takie odpowiedzi na krytykę jakiejś gry "jak ci się nie podoba to nie graj". Warto sobie zawsze zadawać sprawę z wad gry i z tego, że coś w niej obsysa. Również warto o tym pisać i dyskutować.

Btw tak obiektywnie patrząc to oprócz bitew morskich i lepszej grafiki to Holdfast wypada o wiele słabiej w porównaniu do NW, każdej osobie która pyta mnie czy warto kupić grę, odradzam jej to stanowczo. Jaka jest wasza opinia? Osobiście z dnia na dzień coraz sceptyczniej podchodzę do tej produkcji.

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Standing Officer
  • *
« Reply #22 on: November 22, 2017, 10:34:04 am »
Dla mnie, zasadniczy problem tkwi tu w ograniczeniach typów wojsk -Warband ma przewagę w ilości wzorów mundurów, obecności konnicy, ruchomej artylerii itd.- ich braki mocno drażnią. Co do frakcji, sprawa jest oczywista. Nie podchodzę sceptycznie do samej mechaniki bo postąpiła niesamowicie daleko w porównaniu do stanu początkowego z września, moim zdaniem progres jest duży i z grubsza wystarczający w stosunku do czasu wydawania. Najgorzej wypada sprawa z tym, czy ta gra ma na tę chwilę dość do zaoferowania, by nie znudzić się zbyt szybko z powodu powyższych braków. Też czuję już lekki przesyt mundurów Francji i WB, ale musimy to cierpliwie znieść, jeśli chcemy by społeczność miała szansę się rozwinąć i przebić Warbandową pod względem wielkości i jakości. Ta gra to praktycznie kolonizowanie Ameryki- na początku było jak było, a po jakimś czasie to właśnie Amerykanie grają pierwsze skrzypce na świecie.

Offline beton

• Petty Officer
  • *
  • Beton - Concrete from Poland
  • Nick: Beton
« Reply #23 on: November 22, 2017, 03:37:13 pm »
Ja utożsamiam się bardziej z opinią Vikinga, gra posiada bardzo ładną oprawę graficzną, mechaniki gry są coraz lepsze.
Tryby gry, mapy są dodawane w miarę na bieżąco, a co do nowych frakcji to twórcy chcą je dodać.
Zbliżają się święta więc liczę na to że Anvil zrobi nam małą niespodziankę na gwiazdkę i doda nowe jednostki, albo właśnie frakcję.
W porównaniu do NW to ta gra rozwija się bardzo podobnie, trzeba zauważyć że NW pochodzi z 2012 roku a Holdfast jest grą z nowym silnikiem, nowymi pomysłami, nową dynamiką. Jeżeli Anvil dalej będzie rozwijał ten produkt w sposób w jaki to dotychczas robi to jestem przekonany że za jakiś czas nasza społeczność powiększy się o kilkaset osób.
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych." - Napoleon Bonaparte

"Amor patriae, nostra lex"

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #24 on: November 22, 2017, 04:31:47 pm »
Aktualizacje niestety przyhamowały. Zmiany w systemie walki od premiery chyba nawet żadne nie zaszły. (co totalnie odpycha jeśli chodzi o free play na serverze) Patrząc na to wszystko mam wrażenie że kawalerii szybko nie zobaczymy. Brak oficerów itp do reszty jednostek. Na dodatek brak informowania o nowościach. System progresu nie istnieje. Score zdobywany w grach się marnuje, niepotrzebnie. Twórcy chcą żebyśmy testowali ich grę ale nie zachęcają nas do tego. Chwalili się grenadierami a do tej pory ich nie wprowadzili do gry, co według mnie jest specjalnym przeciąganiem po to żeby od razu nie wypstrykać się z kontentu i mieć do podsyłać plebsowi. Głosowanie na następną frakcje to tylko taka zasłona alby pokazać, że coś tam planują i niby się słuchają community.

Do tego śmieszy mnie coś takiego jak wersja Beta do gry która jest w sumie w EA czyli taką betą jak nie alfą<mindblow>
Twórcy wykazują również taką tendencję, że to co wrzucają na betę następnego dnia wchodzi na oficjalną wersje, co w sumie czyni testowanie bezsensownym. Według mnie to wszystko mija się celem. Powinni robić tak że ta wersja beta jest ciągle ubogacana o jakieś nowości. Wtedy jest sens testowania tego. Brak systemu customowania. Mam takie wrażenie, że po premierze badziewlorda, HF nie będzie wstanie z nim konkurować. Oczywiście do momentu wydania jakiegoś porządnego moda o tej tematyce. O braku innych jednostek to już nawet nie ma co wspominać.

W sumie Hf mogę polecić osobie której znudził się NW oraz nie szkoda mu wydać kasy.
« Last Edit: November 22, 2017, 08:15:33 pm by Rivet »

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Standing Officer
  • *
« Reply #25 on: January 22, 2018, 03:32:10 am »
Przenoszę, bo faktycznie nie to miejsce.
Panowie, miesiąc się z Wami próbuję umówić na coś większego, a z wami nie da się porozumieć. Też mam robotę, studia, obowiązki domowe, imieniny ciotek, wujków, dziadków i babć,  przyjaciół, treningi konnej jazdy, szabli, rekonstrukcję, modelarstwo i w cholerę innych rzeczy, ale skoro już się zabieram za ogarnianie pułku i piastuję w nim rangę średnio wyższą to czuję się do czegoś zobowiązany. Nie wtykam nosa w Wasze życia, ale żebyście przynajmniej jasno wyznaczyli zastępcę albo pełnomocnika który może cokolwiek umówić. Stasiek odsyła mnie do wyższych rangą, wyżsi rangą mówią że nie mogą teraz rozmawiać i żebym pogadał ze Staśkiem. Stasiek mówi że musi się spytać wyższych rangą, potem znów gadamy (o ile nie pokręciłem czegoś) i wychodzi że spk, ale obecny musi być jakiś oficer lub podoficer i że nikogo nie ma. Ludzie! W tej chwili odnoszę wrażenie że traktujecie nas jako niepotrzebny bagaż na polskiej scenie i w ogóle żebyśmy spierdalali. Nie wiem, mianujcie jakiegoś namiestnika czy innego kaprala którego można złapać 24/7 i niech ogarnia pułk, bo niestety tylko z Wami na polskiej scenie można w ogóle zacząć o czymkolwiek rozmawiać i jednocześnie nic się nie da zrobić. O zmontowaniu jakiejkolwiek wspólnoty polskich frakcji nie może być mowy bez wstępnego zapoznania się z wami na treningu czy nawet miniliniówce. To samo się tyczy RolePlayów. Mam dość ganiania was, ruszcie w końcu szlachetne tyłki i przynajmniej wyznaczcie kogoś gadatliwego z kompani liniowej, skoro oficerka i podoficerka jest nieuchwytna. Pozdrawiam i liczę na rychły odzew.

Wikingu! To nie jest wątek na dyskusje międzypułkowe, lecz na dyskusję o samej grze. O takich sprawach pisz w wątku LV / Stasiulek

Stasiu, pofatygowałeś się by zmodyfikować mojego posta, a na zagadnienie nie odpowiedziałeś nic. To po pierwsze. Po drugie, pisanie do Was prywatnie nie ma sensu bo albo odsyłacie mnie do siebie nawzajem albo w ogóle nie odpisujecie. Traktuję was zatem zbiorowo w temacie, który tematycznie jest właśnie najbliżej podejmowanym przeze mnie próbom.

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
    • Legia Nadwiślańska rekrutuje! Kontakt:
  • Nick: [LV]SLt.Stasiu
« Reply #26 on: January 22, 2018, 09:32:03 am »
Przenoszę, bo faktycznie nie to miejsce.
Panowie, miesiąc się z Wami próbuję umówić na coś większego, a z wami nie da się porozumieć. Też mam robotę, studia, obowiązki domowe, imieniny ciotek, wujków, dziadków i babć,  przyjaciół, treningi konnej jazdy, szabli, rekonstrukcję, modelarstwo i w cholerę innych rzeczy, ale skoro już się zabieram za ogarnianie pułku i piastuję w nim rangę średnio wyższą to czuję się do czegoś zobowiązany. Nie wtykam nosa w Wasze życia, ale żebyście przynajmniej jasno wyznaczyli zastępcę albo pełnomocnika który może cokolwiek umówić. Stasiek odsyła mnie do wyższych rangą, wyżsi rangą mówią że nie mogą teraz rozmawiać i żebym pogadał ze Staśkiem. Stasiek mówi że musi się spytać wyższych rangą, potem znów gadamy (o ile nie pokręciłem czegoś) i wychodzi że spk, ale obecny musi być jakiś oficer lub podoficer i że nikogo nie ma. Ludzie! W tej chwili odnoszę wrażenie że traktujecie nas jako niepotrzebny bagaż na polskiej scenie i w ogóle żebyśmy spierdalali. Nie wiem, mianujcie jakiegoś namiestnika czy innego kaprala którego można złapać 24/7 i niech ogarnia pułk, bo niestety tylko z Wami na polskiej scenie można w ogóle zacząć o czymkolwiek rozmawiać i jednocześnie nic się nie da zrobić. O zmontowaniu jakiejkolwiek wspólnoty polskich frakcji nie może być mowy bez wstępnego zapoznania się z wami na treningu czy nawet miniliniówce. To samo się tyczy RolePlayów. Mam dość ganiania was, ruszcie w końcu szlachetne tyłki i przynajmniej wyznaczcie kogoś gadatliwego z kompani liniowej, skoro oficerka i podoficerka jest nieuchwytna. Pozdrawiam i liczę na rychły odzew.

Wikingu! To nie jest wątek na dyskusje międzypułkowe, lecz na dyskusję o samej grze. O takich sprawach pisz w wątku LV / Stasiulek

Stasiu, pofatygowałeś się by zmodyfikować mojego posta, a na zagadnienie nie odpowiedziałeś nic. To po pierwsze. Po drugie, pisanie do Was prywatnie nie ma sensu bo albo odsyłacie mnie do siebie nawzajem albo w ogóle nie odpisujecie. Traktuję was zatem zbiorowo w temacie, który tematycznie jest właśnie najbliżej podejmowanym przeze mnie próbom.
Odpowiem krótką. Chwilowo w LV zachodzą ważne reformy. Reorganizujemy kompanie oraz cały czas ściągamy nowych członków. Zanim miałoby dojść do jakiejkolwiek współpracy nasi ludzie winni są przejść szkolenie ze strony kadry oficerskiej i podoficerskiej LV. Dopiero potem można mówić takich działaniach o jakich mi pisałeś. Nie ukrywam, że ciągłe naciskanie i popędzanie nas w naszej pracy będzie tylko pogarszało sprawę i zniechęcało nas do podejmowania jakichkolwiek działań, zmierzających do współpracy w przyszłości.

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Standing Officer
  • *
« Reply #27 on: January 22, 2018, 10:49:58 am »
Zrozumiałym jest że naciski na was są denerwujące, uciekłem się do ich zastosowania celowo- od miesiąca próbuję się z Wami porozumieć i zwyczajnie się nie da, traktowany jestem jak powietrze, dlatego postaw się najpierw w mojej sytuacji zanim zaczniesz mnie pouczać o niestosowności. Tak długo do roboty nie zabiera się nawet sejm, oni przynajmniej zaczynają dyskusję. Przyjmuję do wiadomości Wasze nieprzygotowanie do podjęcia rozmów, ale będę wobec tego prosił was abyście skontaktowali się ze mną jak najszybciej, bo nam zależy na jak najszybszym podjęciu współpracy- zanim naszej i Waszej załodze znudzi się monotonne robienie tego samego. Przy 15 osobach nie da się nawet zorganizować RP, a zagraniczne pułki nie wchodzą w grę.

Liczę na zrozumienie i pozdrawiam.

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
    • Legia Nadwiślańska rekrutuje! Kontakt:
  • Nick: [LV]SLt.Stasiu
« Reply #28 on: February 15, 2018, 02:21:03 pm »
A więc kolejny update...
Link do changelog'a dostępny tutaj: