Anvil Game Studios

Author Topic: Sugestie  (Read 1798 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
    • Legia Nadwiślańska rekrutuje! Kontakt:
  • Faction: French Empire
  • Nick: [LV]SLt.Stasiu
Sugestie
« on: December 13, 2017, 08:31:01 pm »
Czy jest coś, co Waszym zdaniem powinno się znaleźć w grze? Czy może znajduje sie w niej coś, czego nie powinno w niej być? A może są jakieś błędy, które powinny zostać naprawione?

Tutaj możecie podzielić się swoimi sugestiami.

Offline Czechu

• Master's Mate
  • *
  • Colonel, 3. Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego
  • Nick: [3pp_XW] Czechu
Re: Sugestie
« Reply #1 on: December 14, 2017, 06:51:12 pm »
Ostatnio grałem sobie z wyłączonym HUDem - tak całkowicie, poza kropką na środku ekranu. Pomyślałem wtedy, o ile fajniej by było, gdyby w grze znalazła się first person death camera. Bez żadnych dodatkowych komunikatów na ekranie. Tym bardziej ze postacie w Holdfast czesto stoja chwile zanim sie przewroca. Tak, żeby sobie w spokoju umrzeć i sie z gracją przewrócić :)

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
« Reply #2 on: December 14, 2017, 08:28:28 pm »
Ostatnio grałem sobie z wyłączonym HUDem - tak całkowicie, poza kropką na środku ekranu. Pomyślałem wtedy, o ile fajniej by było, gdyby w grze znalazła się first person death camera. Bez żadnych dodatkowych komunikatów na ekranie. Tym bardziej ze postacie w Holdfast czesto stoja chwile zanim sie przewroca. Tak, żeby sobie w spokoju umrzeć i sie z gracją przewrócić :)
Pomysł brzmi ciekawie. Jeśli się nie mylę, w NW była taka opcja. :)

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
  • Nick: Rivet
« Reply #3 on: December 14, 2017, 09:35:04 pm »
Pomijając oczywistości. To niech działają w taki sposób aby urealnić rozgrywkę. Co przez to rozumiem.

✓ nakłada i ściąganie bagnetu
✓ niewypały
✓ tornistry
✓ mundury jesienno-zimowe
✓ rangi podoficerów i oficerów
✓ więcej/lepsze animacje np. trzymanie karabinu, prezentowane broni, inny chód, machanie flagą

Na szybko wypisane to co przyszło mi do głowy
« Last Edit: December 15, 2017, 07:10:17 pm by Rivet »

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Surgeon's Mate
  • *
  • Retired Colonel, 3. Pułk Piechoty XW
  • Nick: Wiking
« Reply #4 on: December 16, 2017, 01:23:58 am »
Ja bym widział chętnie coś w rodzaju wspomagania sterowania dla chodzenia w linii- mianowicie dowódca dysponowałby narzędziem, po aktywowaniu przechwytującym okolicznych żołnierzy próbujących iść z nim jednym tempem, coś jak lekki autopilot- autoprzyspieszanie/zwalnianie, ew. lekkie odchyły na boki w celu utrzymania jednej linii z dowódcą- wszystko dopóty, dopóki gracz idzie w tym samym kierunku co dowódca, z tym samym tempem, ma mundur jednostki z której pochodzi też mundur oficera (gdy już wejdą różne kroje) i wciska "w", lub też nie wciska nic. A najlepiej, gdyby działało to w ten sposób po aktywacji istniejącej już funkcji autochodzenia pod numlockiem.

EDIT: No tak, widze że ktoś mnie już ubiegł :P Ale oddaje dobrze moje odczucia.
http://www.holdfastgame.com/forum/index.php?topic=2940.msg56390#msg56390
« Last Edit: December 16, 2017, 01:29:33 am by The Viking »

Offline Czechu

• Master's Mate
  • *
  • Colonel, 3. Pułk Piechoty Xięstwa Warszawskiego
  • Nick: [3pp_XW] Czechu
« Reply #5 on: December 16, 2017, 02:50:22 am »
Ja bym widział chętnie coś w rodzaju wspomagania sterowania dla chodzenia w linii- mianowicie dowódca dysponowałby narzędziem, po aktywowaniu przechwytującym okolicznych żołnierzy próbujących iść z nim jednym tempem, coś jak lekki autopilot- autoprzyspieszanie/zwalnianie, ew. lekkie odchyły na boki w celu utrzymania jednej linii z dowódcą- wszystko dopóty, dopóki gracz idzie w tym samym kierunku co dowódca, z tym samym tempem, ma mundur jednostki z której pochodzi też mundur oficera (gdy już wejdą różne kroje) i wciska "w", lub też nie wciska nic. A najlepiej, gdyby działało to w ten sposób po aktywacji istniejącej już funkcji autochodzenia pod numlockiem.

EDIT: No tak, widze że ktoś mnie już ubiegł :P Ale oddaje dobrze moje odczucia.
http://www.holdfastgame.com/forum/index.php?topic=2940.msg56390#msg56390

Też myślałem o czymś takim. Jeżeli nie taka synchronizacja, to chociaż jakies oznaczenia na ziemi, gdzie stanąć(w ArmA 2 było chyba coś takiego). Moglo by to poprawic zabawe na serwerach publicznych. A synchronizacja marszu, kierunku itd. brzmi tym bardziej fajnie, że zapowiedziano odgłos marszu. :)

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
« Reply #6 on: December 16, 2017, 08:50:34 am »
Sam pomysł brzmi ciekawie, chociaż wydaje mi się, że można przymknąć na to oko lub dać temu czas do późniejszej fazy tej gry. Zgadzam się, że znalazłby swoje zastosowanie. Chociaż nie wyobrażam wykorzystywania czegoś takiego w meczach kompetytywnych.

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #7 on: December 16, 2017, 10:50:39 am »
a nie uważacie, że lepiej byłoby alby umożliwili, poprzez zmianę mechaniki chodzenia, poruszanie się w takich liniach(formacjach). Wtedy od poziomu wyszkolenia członków pułku będzie zależało to w jak "profesjonalny" sposób będzie wyglądać manewr oddziału. Chodzi mi o to że historyczne poruszanie też by było zależne od skilla. A nie robić tego tak żeby auto-wspomagać graczy. Dla mnie umiejętności poruszania się powinny być wytrenowane w pocie i bólu. Wtedy ćwiczenie formacji miało by sens. Również mogło by to wpłynąć na ogólną kulturę pomiędzy pułkami oraz stworzyć ciekawy rozłam na pułki hardcorowe i casualowe. Wydaje mi się, że takie granie i tak wymagać będzie jakiegoś specjalnego realistycznego trybu.

Edit: Linie które wyznaczałby oficer mogły by być (dla mnie to i tak easy mode, chociaż zawsze można dodać taką opcję i możliwość jej wyłączenia). Problem jeszcze byłby z pingiem. Duży ping miałby duży wpływ na utrzymanie w miarę zbitej formacji przy manewrowaniu.
« Last Edit: December 17, 2017, 12:04:40 am by Rivet »

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
« Reply #8 on: December 17, 2017, 04:39:35 pm »
a nie uważacie, że lepiej byłoby alby umożliwili, poprzez zmianę mechaniki chodzenia, poruszanie się w takich liniach(formacjach). Wtedy od poziomu wyszkolenia członków pułku będzie zależało to w jak "profesjonalny" sposób będzie wyglądać manewr oddziału. Chodzi mi o to że historyczne poruszanie też by było zależne od skilla. A nie robić tego tak żeby auto-wspomagać graczy. Dla mnie umiejętności poruszania się powinny być wytrenowane w pocie i bólu. Wtedy ćwiczenie formacji miało by sens. Również mogło by to wpłynąć na ogólną kulturę pomiędzy pułkami oraz stworzyć ciekawy rozłam na pułki hardcorowe i casualowe. Wydaje mi się, że takie granie i tak wymagać będzie jakiegoś specjalnego realistycznego trybu.

Edit: Linie które wyznaczałby oficer mogły by być (dla mnie to i tak easy mode, chociaż zawsze można dodać taką opcję i możliwość jej wyłączenia). Problem jeszcze byłby z pingiem. Duży ping miałby duży wpływ na utrzymanie w miarę zbitej formacji przy manewrowaniu.

Wątpię, aby zostało to dodane. Mimo wszystko wymagałoby to bardzo dużo pracy, a póki co twórcy muszą pomyśleć o podstawowych problemach do rozwiązania.

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Surgeon's Mate
  • *
« Reply #9 on: December 22, 2017, 06:00:09 pm »
Niespecjalnie byłoby to ciężkie do wprowadzenia w skali całej gry, mechanika bądź co bądź jest prosta, ot takie same menu jak przy kliknięciu "V" na klawiaturze, wybierasz opcję "line"/"square"/"column" i tyle. Nic prostszego.

A co do skillla w poruszaniu... Rivecie, zaproszę cię na nasz trening po świętach, obejrzysz sposób w jaki go przeprowadzamy, może dogadamy jakieś wspólne ćwiczenia jak to ująłeś, dla "hardcorowców"? Gdybyśmy trochę zintegrowali te sprawy, na pewno z naszej strony bylibyśmy znacznie bardziej skłonni do współpracy- nie zapraszamy was na nasze eventy właśnie z tego powodu, że nie znacie podstawowych komend których my używamy, zaś bez treningu z nami na pewno większość waszych ludzi nie poradzi sobie z poziomem wymagań, który im narzucimy. Przemyślcie to, i dajcie swoją odpowiedź, gorąco zachęcam. Chętnie zobaczyłbym pełny pluton poruszający się zgodnie z zasadami sztuki wojennej sprzed 200 lat ;]

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #10 on: December 22, 2017, 07:40:55 pm »
Spoko, jak udało się wam coś fajnego wykminić to warto to zobaczyć.

Offline Stasiulek

• Master's Mate
  • *
  • <3 reenactment
« Reply #11 on: December 23, 2017, 08:59:19 am »
Chętnie zobaczyłbym pełny pluton poruszający się zgodnie z zasadami sztuki wojennej sprzed 200 lat ;]
Raczej nigdy go nie zobaczysz na evencie, bo inne pułki nie myślą tak jak trójka i używają taktyk z NW, które mimo wszystko usprawniają rozgrywkę.

Chętnie kiedyś zajrzę i zobaczę jakich komend używacie, chociaż pozostanę przy normalnych, używanych w LV na codzień.

Offline The Viking

• Regiment Leaders
  • Surgeon's Mate
  • *
« Reply #12 on: December 23, 2017, 06:23:29 pm »
Wiem Stasiu, wiem. W planach mam stworzenie własnego eventu, bo mogę. Uściślę zasady, ale w założeniach będzie właśnie poruszanie się wedle owych prawideł.

Offline Rivet

• Midshipman's Mate
  • *
« Reply #13 on: December 24, 2017, 10:48:27 am »
Wiem Stasiu, wiem. W planach mam stworzenie własnego eventu, bo mogę. Uściślę zasady, ale w założeniach będzie właśnie poruszanie się wedle owych prawideł.